باز کردن گرفتگی توالت بدون نیاز به لوله کش

این می‎تواند کابوس هر مردی باشد! شما به توالت رفته اید و سیفون توالت را می کشید ولی به جای اینکه آب پایین برود، در کاسه اش بالا می آید! این می تواند هر شخصی را دستپاچه کند؟ در این شرایط آیا می‎دانید چه کاری انجام دهید؟ گاهی اوقات افرادی هستند که ترجیح می دهند برای حل این نوع مشکل به جای اینکه به لوله کش رو آورند خودشان کارها را انجام دهند، پس اگر از این دست افراد هستید با ما همراه باشید. تخلیه چاه در کمترین زمان تخصص ماست.

تخلیه چاه

تخلیه چاه

12
تخلیه چاه

تخلیه چاه

توصیه های زیر می توانند به شما در این زمینه کمک کنند

مانع از پر شدن کاسه توالت شوید:

اگر به نظر می رسد که آب ممکن است از کاسه توالت سرریز شود, بهتر است که درپوش مخزن توالت را با نهایت سرعتی که امکان آن است بردارید و دریچه ی آبراه توالت را ببندید. دریچه ,آب را از مخزن رها و وارد کاسه می کند. اگر شما در فکر این هستید که فشار جریان آب ممکن است باعث طغیان آن شود، قبل از اینکه سیفون را بکشید، درپوش بالای آنرا بردارید. در این زمان شما می‎توانید یک دست خودرا نزدیک دریچه ی آبرا و با دست دیگران آبریز را فشار دهید. زمانی که آب در حال بالا آمدن باشد شما آمادگی واکنش نشان دادن را دارید.

برای خود یک تلمبه دستی خوب داشته باشید:

حالا که مرحله ی قبل را با موفقیت پشت سر گذاشتید زمان آن رسیده که به سمت رفع گرفتگی حمله کنید، برای این منظور می‎توانید یک تلمبه دستی خوب داشته باشید که بین آن و فاضلاب راه کاسه توالت تا آنجا که امکان آن وجود دارد سوراخ و روزنه ای قابل مشاهده ای وجود نداشته باشد..تلمبه های دستی فنجانی-قیفی بهترین نوع تلمبه دستی هایی می باشند که می توانند به این منظور استفاده شوند. آنها تلمبه دستی هایی هستند که زایده یا یک بخش اضافی دارند; افزوده شده به کف فنجان لاستیکی  در بهترین حالت حفر چاه شرکت ما میتواند به شما کمک کند..

حفر چاه

حفر چاه

ابتدا تلمبه دستی خود را گرم کنید:

حواستان باشد تلمبه دستی داشته باشید که نرم و انعطاف پذیر باشد چون انواع سفت به خوبی آن‎ها کار نمی کنند. تلمبه دستیتان را قبل از استفاده زیر جریان آب گرم بگیرید. این امر باعث شدن نرم شدن لاستیک آن می شودکه به شما کمک می کند که کاملا فاضلاب راه کاسه توالت را بدون وجود سوراخ و منفذ قابل رویت مابین آن و تلمبه دستی کاملا بپوشانید.

تلمبه زدن را به درستی انجام دهید:

تلمبه دستی را به فاضلاب راه کاسه توالت بچسبانید; طوری که کاملا سوراخ آن را بپوشاند. اغلب مردم در هنگام تلمبه زنی فقط به فشار پایین بردن تلمبه توجه دارند. در حالی که عقب زدن آن هم کاملا مهم است. به تلمبه ضربه های خوبی از سمت بالا و پایین وارد کنید و آبریز آب تحت فشار را باز کنید. اگر آب کاسه توالت زلال شد, شما موفق شده اید گرفتیگی را برطرف سازید، اگر آب کاسه توالت دوباره شروع به بالا آمدن کرد, دریچه آبراه را ببندید تا آب وارد آن نشود. عمل قبل را تکرار کنید و دفعات باز کردن آبریز و ایجاد جریان آب پرفشار را تا رفع کامل گرفتگی ادامه دهید

راز های مخفی لوله کش ها:

آب داغ و پاک کننده ظرفشویی (و به گفته ی بعضی ها پودر لباسشویی) اضافه کنید. قبل از شروع تلمبه زنی, چند لیوان آب داغ را به داخل کاسه توالت بریزید. بعد از اینکه آب داغ ریختید چند دقیقه ای منتظر باشید. به دنبال ریختن آرام آن, گرما شروع به باز کردن موادی که عامل گرفتگی هستند, می کند. وقتی این کار با تلمبه زنی همراه شود, رفع گرفتگی بسیار راحت تر خواهد بود. گرمای حاصل از آب داغ گاهی وقت ها بدون تلمبه زنی گرفتگی را بر طرف می کند و بنابراین استفاده از آن ترفند خوبی برای زمان هایی است که شما در خانه دوست خود هستید و تمایل ندارید که به دنبال درخواست تلمبه دستی از خجالت هم سرخ شوید.

همچنین می توانید پاک کننده ماشین ظرفشویی را اضافه کرده و اجازه دهید با آب داغ مخلوط شود. صابون بخوبی می تواند به رفع گرفتگی ها کمک کند.

برای موارد حادتر از دیلم استفاده کنید:

اگر پمپ دستی کار نمی کند, وقت آن فرا رسیده است که گرفتگی را با دیلم برطرف نمایید. دیلم وسیله ای کابل مانند است که شما از طریق سوراخ توالت به آن حرکتی مارپیچی می دهید; ترفندی که کمک می کند تا گرفتگی برطرف شود. برای استفاده از یک دیلم آن را از طریق سوراخ توالت به پایین فرستاده و به آن حرکتی مارپیچی بدهید. این کار با چرخانیدن دسته ای که در دست گرفته اید آغاز می شود و تا توقف حرکت دیلم ادامه می یابد. با توقف حرکت, شما به گرفتگی رسیده اید. دیلم یا گرفتگی را باز می کند و یا به آن گیر می کند. اگر فکر می کنید که عامل گرفتگی به دیلم قلاب شده است, آن را بیرون بکشید. هر گونه آشغالی که به بخش انتهایی دیلم چسبیده بود را دور بیندازید. به توالتتان چند تلمبه خوب بزنید تا موانع باقیمانده را هم برطرف کند. باید این بار آب را زلال مشاهده کنید و گرفتگی رفع شده باشد!

اگر دیگر مجبور به صدا زدن لوله کش هستید:

گاهی اوقات هر کاری می کنید نتیجه بخش نیست. چه زمانی باید از افراد حرفه ای کمک بگیرید یا بدانید که زمان آن رسیده است که لوله کش صدا بزنید ؟ اگر وقتی شما آب را با فشار باز می کنید, در دوش ها و سینک ها پس می زند, زمان آن فرا رسیده است که یک لوله کش بیاورید. وقتی شما آب را با فشار باز می کنید ولی به شیوه های مختلف خو را پس می زند, یعنی اینکه شما با گرفتگی خط اصلی روبرو شده اید. دیگر روش های بالا جوابگو نخواهند بود.

از توالتی که گرفته است استفاده دیگر نکنید:

در وهله ی اول باید از توالتی که گرفته است دیگر استفاده نکنید. قبل از هر چیزی باید به کودکان هم آموزش دهید که توالت جکوزی نیست. گاهی اوقات دیده شده است که بخش عمده ای از کار لوله کشان برای بر طرف کردن گرفتگی های توالت سر و کار داشتن با اسباب بازی ها و وسایلی بوده است که بچه ها با استفاده از فشار آب به داخل توالت فرستاده بودند.

همچنین مهم است بررسی کنید که آب فشان‎های اطراف لبه کاسه توالت خوب و تمیز باشند. بسته شدن آن ها مانع این می شود که توالت از حداکثر فشار آب خود استفاده کند و این امر به نوبه ی خود مانع شفاف شدن توالت و محتویات آن می شود. هم چنین باید مد نظر داشته باشید که با برس توالت را هفتگی تمیز کنید تا مانع جرم گیری آن شوید. برای تمیز کردن آشغال ها استفاده از آچار آلن یا پیچ گوشتی پیشنهاد خوبی می تواند باشد..

5 دیدگاه در “باز کردن گرفتگی توالت بدون نیاز به لوله کش

  1. حفیض مقنی گفت:

    ممنون از مقاله زیباتون اما برای بهبود وتکمیل سایت نیاز به گذاشتن مطالب بیشتری میباشد

  2. ـRashid گفت:

    ایادر حین کار اموزش هم دارید؟

  3. ـRashid گفت:

    آیااستخدام هم دارید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *