حفاری چاه حرفه ای

حفاری چاه حرفه ای

ممنون از شما دوستان عزیزی که مقالات سایت حفاری چاه را دنبال میکنید و به ما انگیزه ای برای ادامه می دهید.همانطور که میدانید در مقاله قبلی در مورد خدمات حفاری چاه در تهران و انواع آن صحبت کردیم و این گونه گفتیم که به دو بخش حفاری چاه ضربه ای و حفاری چاه چرخشی تقسیم میشود. در این مقاله به ادامه بحث قبلی خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

تیم متخصص حفر چاه در تهران که به صورت تخصصی در این زمینه و به صورت کاملا پیشرفته و با توجه به آخرین تکنولوژی های روز دنیا فعالیت دارد در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخ گویی به شما عزیزان خواهد بود. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه حفاری چاه در تهران می توانید با کارشناسان حفر چاه آریا فراز در تهران تماس بگیرید و سوال خود را مطرح نمایید.

حفاری چاه ضربه ای

خب همانطور که گفتیم حفاری چاه ضربه ای با زدن ضربه های مداوم و حرکت های رفت و برگشت عمل حفر چاه را انجام می دهد. عمیق ترین چاه در نیویورک به وسیله حفاری ضربه ای بود که حفر شد ولی متاسفانه تا عمق ۱۱۱۴۵ فوت پیش رفتند و به نفت نرسیدند.این حفاری چاه حدودا ۵ سال زمان برد.

حفاری چاه چرخشی

کاربرد حفاری چاه چرخشی در حال حاضر بسیار پرکاربرد گشته است. استفاده از این نوع حفاری چاه برای هر زمین و مکانی کاربرد دارد و ممناعتی در آن نیست اما چیزی که بسیار رایج است استفاده از این روش حفاری چاه در زمین های نرم و ماسه ای است که بسیار سریع انجام میشود. حفاری چاه چرخشی یا همان دورانی در زمین هایی که دارای سنگ است و به قولی زمین های سنگی بسیار کند خواهد بود. در روش حفاری چرخشی سر مته به کمک موتور حرکت های دورانی خود را انجام داده و اقدام به حفر چاه می نماید.

حفاری چاه حرفه ای

حال می رسیم به روشی دیگر از حفاری چاه . در سال ۱۹۵۵ گزارشی به کنگره جهانی نفت در رم ارسال شده بود که حاکی از آن بود که شوروی سابق نوعی دیگر از نوع حفاری چاه دورانی را اختراع کرده است. در این روش حفر چاه به جای آنکه سر مته دستگاه حفر چاه به وسیله لوله فولادی متصل چرخش را انجام دهد , به وسیله یک نیروی محرکه که توربینی بود از گل حفاری و الکتریسیته استفاده می کرد و حرکت دورانی خود را ادامه می داد. که در این روش از حفاری چاه تنها قسمتی که متحرک بود سرمته در عمق چاه حفاری شده بود که به همین دلیل سرعت دوران در آن بسیار بیشتر بود. این روش به همین دلیل روش توربینی نامیده شد. که از نظر اقتصادی نیز بسیار بهتر از روش های دیگر حفاری چاه بود. که امروزه در اروپا و آمریکا نیز از این روش استفاده میشود برای حفاری چاه.

خب ممنون از اینکه با ما همراه بودید و مقالات حفر چاه در تهران را دنبال کردید. در صورت داشتن هر گونه سوال میتوانید با شماره های مندرج در سایت حفاری چاه آریا فراز ارتباط برقرار نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *