لجن کشی چاه

سلام خدمت همه عزیزانی که به سایت آریا فراز آمده اید. در این مقاله از سری مقالات آموزشی تخلیه چاه و لجن کشی دچاه در خدمت شما هستیم با موضوع لایروبی چاه و هم چنین لجن کشی چاه. خب شاید مطالب قبلی آریا فراز را مطالعه کرده باشید و شاید هم به پست های قبلی ما سر نزده باشید. برای اینکه بتوانید درک بهتری از این موضوع تخلیه چاه و لوله باز کنی و کلا لجن کشی چاه ها داشته باشید پیشنهاد میکنم مطالب قبلی آموزشی سایت را نیر مطالعه کنین و از حدود کار ما سر در بیاورید!

خب شرکت آریافراز با داشتن متخصصین تخلیه چاه و لوله باز کنی حرفه ای سال هاست که در امر لجن کشی نیز به صورت حرفه ای فعالیت دارند. لجن کشی از سراسر تهران و کرج در ساعات مختلف شبانه روز فقط با یک تماس!

حالا با هم بررسی کنیم که چرا باید چاه ها لجن کشی چاه شوند و این کار چه لزومی دارد ؟ خب ببینید هر چاهی که در دنیا وجود دارد بالاخره یک روزی پر میشود و باید فکری به حال آن چاه کرد. خب حال تصور کنید که چاهی پر شده است و شما به فکر چاره هستید حتما فکر میکنید که باید حفر چاه جدید انجام شود ! خیر نیازی به حفر چاه جدید نیست. میتوانید شما با لایروبی و لجن کشی چاه , چاه پر شده را تخلیه چاه نمایید و به صورت مجدد از آن استفاده بهینه شده نمایید. از این طریق شما هم هزینه خود و هم وقت خود را صرفه جویی کرده اید.

در مور پمپ لجن کش اگر بخواهیم صحبت کنیم میرسیم به گروه الکتروپمپ های سانتریفیوژ که برای مصارف انتقال دادن فاضلاب های خانگی و صنعتی و هم چنین پمپاژ کردن سیالات با ذرات معلق و بزرگ و کوچک و لجن کشی چاه آب در آن استفاده میگردد. انواع پمپ های لجن کشی و هم چنین الکترو پمپ لجن کشی تک فاز و هم چنین لجن کشی سه فاز را میتوانید در جنس های مختلف پمپ لجن کشی چدن , پمپ لجن کشی استیل و البته پمپ لجن کشی برنجی خریداری کنین. یکی از مواردی که ذکر کردیم لجن کشی چاه آب بوده است که از موارد پردکارد مصرف این پمپ ها میباشد.

لجن کشی

یکی از خدماتی که آریا فراز طی چندین سال کار شرکت تخصصی لوله باز کنی حرفه ای و تخلیه چاه حرفه ای انجام می دهد لجن کشی چاه است. در صورتی که نیاز به هرگونه خدمات لجن کشی حرفه ای در تهران و کرج و حومه داشتید میتوانید با متخصصین لوله بازکنی و لجن کشی آریافراز تماس گرفته و مشکل خود را بفرمایید تا در اسرع وقت در هر ساعت از شبانه روز برای رفع مشکل در محل حاضر شوند.

الکترو پمپ های لجن کشی در دو نوع ساده و قطع کن برقی ( یا همان فلوتر دار ) موجود می باشند. اگر نیاز به جابجایی آب های شور باشد نیاز باشد استفاده از لجن کشی برنجی به شما توصیه میشود. در صورت جابجایی سیالات شیمیایی و قابل مشتعل شدن و خطر انفجار استفاده از پمپ لجن کشی سه فاز استفاده خواهد شد. پلپ لجن کشی از لحاظ خنک کردن به دو نوع آب خنک و روغن خنک تقسیم میشوند.  هم جنین باید بدانید که الکتروپمپ های لجن کشی یک فاز از دو نوع خازن بیرون و خازن داخل ساخته خواهد شد. هم چنین این پمپ ها از لحاظ ساختار پروانه و هم چنین شکل ظاهر ساخت آنها به چند نوع تقسیم میشوند. انواع تقسیم بندی آنها عبدتند از : تک کاناله , دو کاناله , پروانه باز,پروانه نیمه باز , پروانه جریان گردابی , خرد کن دار و هم چنین پروانه VORTEX . این نوع پمپ های لجن کشی برای نصب شان از دو مدل نصب ثابت و نصب متحرک استفاده میشود.

کاربرد انواع پمپ های لجن کشی در تهران

لجن کشی چاه آب

انتقال دادن انواع فاضلاب های خام

لجن کشی پساب های صنعتی مخلوط با آب

ایستگاه های پمپاژ انواع فاضلاب های صنعتی و خانگی

استفاده در صنعت کشاورزی

لجن کشی در نیروگاه ها

صنایع ساختمانی

صنایع چوب و کاغذ

لجن کشی در صنایع چرم سازی

انواع لجن کشی در فاضلاب های صنعتی

استفاده از لجن کش در پروش ماهی و میگو

همانطور که قبلا هم گفتیم با توجه به نوع سیالی که قرار است پمپاژ شود , پروانه لجن کش ها شکل و ساختار خاصی به خود میگیرد که در ادامه به بررسی نوع آنها میپردازیم.

پروانه تک پره لجن کشی برای فاضلاب های همراه با مواد جامد استفاده میشود.

پروانه نوع باز لجن کشی که این مورد برای پمپاژ فاضلاب خام و مایعات مخلوط با گاز و مواد جامد الیاف دار استفاده میشود.

پروانه چند پره لجن کشی برای لجن کشی فاضلاب هایی که عاری از هر گونه گاز هستند و دارای ذرات جامد هستند استفاده میشود.

چند تذکر مهم در مورد حفر چاه و لوله بازکنی و هم چنین لجن کشی باید خدمت تان عرض کنیم. هیچ گاه برای لجن کشی در تهران از افرادی که خبره این کار نیستند و تخصص لازم را ندارند بهره نگیرید. چرا که این افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و مورد نیاز به چاه های فاضلاب شما لطمه وارد میکنند. تیم آریا فراز با داشتن سابقه ای طولانی در امر تخلیه چاه و لجن کشی در تهران و کرج و حومه میتوانید به صورت شبانه روزی از خدمات لوله بازکنی و … ما استفاده نمایید.

لجن کشی در تهران

رای صنعت توس یکی از مدل های پمپ های اسلاری برای لجن کشی میباشد و میتوان گفت که یکی از بهترین نوع پمپ های لجن کشی مود در بازار میباشد. شرکت آریافراز در تهران و کرج یکی از قدیمی ترین شرکت های لجن کشی و لوله بازکنی میباشد. و هم چنین این مدل از قوی ترین و سخت ترین پمپ های ابزار های لجن کشی هستند. از مدل های دیگر ابزار لوله کشی و لجن کشی میتوان به فیلتر فشاری اشاره کرد که  جامدات با اینکه تحت فشار هستند به داخل محفظه پمپاژ می شوند.

اگر بخواهیم در مورد فیلتر فشاری توضیح بیشتری بدهیم میتوانیم بگوییم که این ابزار در فرایند جداسازی جامد و مایع از همدیگر با فشاری که از یک پمپ لجن کش به آن وارد میشود مورد استفاده قرار میگیرد . فیلتر فشاری یا همان فیلتر پرس در عملیت های ناپیوسته ای صورت میگیرد که باید در آنها عملیات مدام متوقف شود تا آن مخزن قبل از عملیات بعدی تخلیه شود.

برای اینکه درک بهتری از نحوه عملکرد یک فیلتر پرس یا همان فیلتر فشاری داشته باشین با هم بررسی میکنیم که اجزای آن به چه صورت است و مروری بر فرآیند فیلتر کردن و لجن کشی خواهیم کرد . خب اجزای اصلی فیلتر فشار بدنه اصلی آن , فیلتر پک و فیلتر مدیا میباشد. خود قسمت بدنه فیلتر فشاری لجن کش  که کار اصلی را انجام میدهد دارای قسمت های مختلفی میباشد.

بازدهی و عملکرد لجن کشی به دو عامل مهم بستگی دارد و آن هم خواص مواد جامد در لجن و دیگری فیلتر مدیا ای است که استفاده میشود که نوع فیلتر مدیا ای که مورد استفاده قرار میگیرد نوع فیلتراسیون را در لجن کشی تعیین می نماید. برای آبگیری و هم چنین اعمال نیرویی که جک وارد میکند فیلتر پک مورد نیاز است. و فیلتر مدیا روی این قالب نصب میشود.

آخرین مرحله ای که در لجن کشی انجام میشود جداسازی فیلتر آبگیری میباشد و هم چنین آماده کردن فیلتر پرس برای عملیت جدید. در این زمان پلیت های لجن کشی از هم جدا شده و عملیات و نتیجه آن در جایی مناسب تخلیه میشوند.

خب امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و از آن استفاده کرده باشید. برای تخلیه چاه و لوله بازکنی در تهران و همچنین لجن کشی در تهارن میتوانید از تیم متخصص آریا فراز به صورت شبانه روزی در تمامی نقاط تهران و کرج کمک بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *