تخلیه چاه در تهران

سلام خدمت شما خوانندگان عزیز سایت تخلیه چاه در تهران

امروز در خدمت شما هستیم با سری مقالات تخلیه چاه فوری و انواع روش های لوله بازکنی و تخلیه چاه. خب در مقالات قبلی در مورد خدمات لوله و چاه خدمت تان عرض کردیم و در این مقاله بر آن شدیم تا در مورد انواع تصفیه و خدمات لوله و چاه در تهران و لوله بازکنی خدمت تان بگوییم.

قبل از شروع هر مطلبی این نکته را خدمت تان عرض کنم که لوله بازکنی یا تخلیه چاه کاریست که باید توسط یک متخصص فنی انجام شود چون کاری بسیار حساس است و کوچکترین اشتباه در این مورد باعث میشود که شما آسیبی جدی خدای ناکرده به لوله ها وارد کنین و بعد حل آن مشکل توسط متخصصان سخت تر شود. پس به شما پیشنهاد میکنم به صورت سرخود عمل نکرده و حتما با مشاوران آریا فراز که متخصص در امر تخلیه چاه در تهران هستند تماس بگیرید.

تخلیه چاه در تهران

خب با هم ببینیم که سپتیک تانک چیست و تخلیه چاه سپتیک تانک به صورت انجام میگیرد. باید بدانید که تصفیه آب ها و فضولات فاضلاب ها در سپتیک تانک انجام میشود و یکی از روش هایی است که برای تصفیه فاضلاب انجام شده و هزینه کمتری نسبت به سایر روش ها دارد. در این نوع از تصفیه های فاضلاب که توسط سپتیک تانک و تخلیه چاه انجام میشود دو نوع روش وجود دارد. تصفیه مکانیکی سپتیک تانک و تصفیه زیستی سپتیک تانک. با مقالات تخلیه چاه در تهران همراه باشید.

سپتیک تانک یکی از پرکاربرد ترین مخزن های تصفیه فاضلاب میباشد و که برای ذخیره موقت فاضلاب استفاده میشود. این مورد برای فاضلاب های بهداشتی و انسانی بسیار کاربرد دارد.سپتینک تانک به دو بخش قسمت شده است که نامساوی میباشد. ویژگی های خاصی که سپتینک تانک دارد سبب شده است که کاربرد های مختلفی داشته باشد. به طور مثال در مجتمع های آموزشی در گاوداری ها , در رستوران ها , در ساختمان های اداری , سپتیک تانک در ساختمان های مسکونی و …

 

هنگامی که فاضلاب ته نشین شود تصفیه مکانیکی صورت میگیرد و هنگامی که فضولات و مواد زاید توسط باکتری ها تجزیه شوند تصفیه به صورت زیستی انجام میشود.

خب حالا باهم ببینیم که کلا عمل تصفیه فاضلاب چگونه در سپتیک تانک صورت میگیرد قسمت هایی که سنگین هستند از قسمت هایی که سبک هستند جدا شده و و قسمت های سنگین فاضلاب ته نشین میشود و موادی که در آن معلق میمانند در توسط باکتری های سپتیک تانک تجزیه و از بین میروند. وظیفه ای که این باکتری ها در سپتیک تانک دارند این است که ابتدا مواد زاید را تبدیل به مواد آلی کنند و سپس تبدیل به پساب کنند. پسابی که در چاه موجود است بسیار مزایا دارد و میتوان از این پساب استفاده های زیادی کرد. مثلا انتقال به آب های سطی برای کشاورزی , چاه جاذب , ترانشه های جذبی و …

انواع مختلفی برای سپتیک تانک ها وجود دارد که به بررسی آن میپردازیم. نوع بتنی و نوع فایبر گلاس و نوع پلی اتیلن. نوع بتنی آن به شکل سرپوشیده میباشد که به صورت معمول با بتن مسلح و در ابعاد مختلف و حجم های مختلف ساخته میشود. در نوع بتنی فاضلاب از سمت بالا وارد میشود و داخل محفظه ریخته میشود و و هنگامی که به پره های دیتگاه برخورد میکند از قسمت پایین دستگاه به بیرون رانده میشود.

در نوع پلی اتیلنی سپتبک تان ها تخلیه چاه به صورت دیگر اتفاق میفتد. این مدل از سپتیک تانک ها ساده ترین نوع تانک ها محسوب میشوند و مقاومت بسیار زیادی دارد و مقابل خورده شدن و هم چنین مواد آن شیمیایی است.

خب شکل سپتیک تانک پلی اتیلنی یک مخزن استوانه ای میباشد که جنس آن از بتن با سیمان تیب ۵ ضد سولفات خواهد بود که از سمت داخل و بیرون محفظه با پلیمر هایی ایزوله شده اند. این پلیمر ها شیمیایی هستند. این مخزن های استوانه ای در گنجایش های مختلفی ساخته میشوند و به صورت مونتاژ شده و یا دستگاه هایی با قطعاتی خاص که میشود در محل مورد استفاده آن را مونتاژ کرد و داخل زمین دفن میشوند.با مطالب آموزشی تخلیه چاه و لوله بازکنی آریافراز همراه باشید.

در این نوع از مدل های سپتیک تانک ها عمر طئلانی دستگاه و عدم نیاز به تعمیر چاه و لوله و هم چنین عدم نیاز به عاسق کاری جزو مزیت های این نوع از سپتیک تانک میباشد.

از دیگر انواع سپتیک تانک ها نوع فایبر گلاس آن میباشد که جنس آن از دو نوع الیاف پلی استر و هم چنین پلی رزین میباشد و که از مزایای این نوع سپتیک تانک ها میشود به عدم ایجاد جلبک در آن و داشتن وزن سبک تر و کیفیت بالاتر و همچنین موردی که خیلی اهمیت دارد اشغال نکردن فضای زیاد و هزینه نسبتا پایین آن میباشدو اجرای سریع این نوع تانک ها با توجه به ساخت آن با توجه به دستور ارفرما صورت میگیرد.

تخلیه چاه

حال باهم بررسی میکنیم که نصب سپتیک تانک به چه صورت خواهد بود. خب باید بدانید که نصب سپتیک تانک برای جاهایی مانند یک واحد ساختمان و یا موسسه و کارخانه ها و کارگاه های کوچک انجام میشود که تعداد افراد آن مجموعه کم باشند. و حال در مورد تخلیه سپتیک تانک بحث کنیم که پس از اینکه تانک پر میشود تصفیه فاضلاب در سپتیک به پایان میرسد و میتوان در این زمان تخلیه چاه را به فاضلاب شهری جهت ادامه عملیات تصفیه انتقال داد.

اجزای تشکیل دهنده سپتیک تانک ها بدین صورت میباشد :

قسمت ورودی فاضلاب که شامل لوله و میانگیر ورودی تانک میباشد.

قسمت دیگر آن مخزن اولیه تانک است که حدود ۷۰ تا ۶۰ درصد حجم کل تانک را در اختیار دارد.

قسمت مخزن ثانویه آن که حدود ۳۰ درصد از حجم کل تانک را اشغال کرده است که در آن فاضلاب بدون مواد قابل ته نشین شدن است.

قسمت جدا کننده کننده تانک که وظیفه آن جلوگیری از ورود لجن و روغن های شناور به مخزن تصفیه سازی میشود.

قسمت دیگر لوله های ورودی و خروجی سپتیک تانک میباشد که از این لحاظ گاز های ناشی از فرآیند های انجام شده از تانک خارج میشود.

خروجی ونت هوا نیز قسمت دیگری از این تانک میباشد.

سیستم خروجی فاضلاب در تانک که شامل بافل و لوله خروجی سپتیک تانک میشود.

شرکت آریافراز متخصص در امر تخلیه چاه و لوله بازکنی و خدمات لوله و چاه در تهران به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما دوستان خواهد بود . این تیم با مجهز بودن به تانکر های مخصوص تخلیه چاه و انواع پمپ های تخلیه چاه و پمپ ساکشن عمل تخلیه فاضلاب را انجام میدهد.

در صورت تمایل به انجام تخلیه چاه و لوله بازکنی و انواع خدمات گرفتگی لوله توالت و … میتوانید با کارشناسان فنی آریافراز تماس بگیرید. امیدواریم که از این مطلب نهایت استفاده را کرده باشید. با مقالات دیگر در مورد تخلیه چاه و حفر چاه با ما باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *