لایروبی چاه و لوله های فاضلاب

لایروبی چاه و لوله های فاضلاب می تواند عمل ساده ای باشد که حتی خود شما آن را انجام دهید.

به دفعات مشاهده شده است که افراد بوی بد فاضلاب از سینک ظرفشویی آشپزخانه را حس می کنند، بویی که شبیه به یک لاشه حیوان یا تخم مرغ فاسد شده می باشد، حتی ممکن است این بوی نفرت انگیز از دستشویی ها و حمام و درب چاه های حیاط یا زیر زمین خانه به مشام برسد.

آیا امکان این وجود دارد که این مشکل را حل کرد؟ آیا برای این کار باید به یک متخصص لایروبی مراجه کرد؟لایروبی چاه و در پایان آیا می توان بدون نیاز به استفاده از مواد شیمیایی این بوی بد فاضلاب را برطرف کرد؟

لایروبی چاه

لایروبی چاه

پاسخ ما به تمامی سوالات بالای شما پاسخی مثبت است و در اختیار شما راه حل هایی می گذاریم که بدون نیاز به یک کارشناس یا متخصص لایروبی تنها با داشتن کمترین مقدار دانش و حداقل تجهیزات که در اکثر منزل‎ها معمولا پیدا می شود، مشکل بوی بود چاه فاضلاب خود را بر طرف کنید.

علت شکل گیری بوی بد فاضلاب و لایروبی چاه

برای افرادی که کنجکاو هستند باید گفت که منشا این بوی بد نشت گاز های بد بو و سمی از داخل چاه های فاضلاب به درون محیط منزل است.

به علت مواد مصرفی و شیمیایی انباشته شده در چاه های فاضلاب، آن ها گاز های سمی تولید می کنند که نام آن ها به اصطلاح گاز فاضلاب می باشد. غلظت و درجه خفگی این گاز ها می تواند مختلف و بستگی به مواد ترکیبی داخل چاه فاضلاب داشته باشد.

سیفون نامناسب

ولی از بین دلایلی که چرا این بود باید به بیرون از چاه فاضلاب و به داخل محیط خانه راه پیدا کند می توان به نبود نصب لوله های فاضلاب به شکل استاندارد اشاره کرد، یعنی شترگلو یا سیفونی که در ظرفشویی یا دستشویی یا حمام قرار گرفته اند استاندارد نیستند و دارای فضای خالی هستند که از آن نشت گاز صورت می گیرد. به همین علت زمان نصب سیفون بایستی دقت نمود سیفونی که خریداری می شود طراحی خاصی داشته باشد که گلوی آن به طور کامل پر از آب شود و دارای درزی به منظور نشت گاز نباشد.

راه حل های لایروبی فاضلاب و رفع بوی بد فاضلاب

در دنباله مقاله برای شما چندین راه حل ساده و با به کارگیری مواد غیر شیمیایی ارائه خواهیم داد که از آن ها می توانید به منظور رفع این بو و لایروبی چاه از گاز های سمی استفاده کنید.

اولین راه حل استفاده از ترکیب آب لیمو و جوش شیرین است، از هر دو به مقدار یک پیمانه آماده کنید. این دو را در یک کاسه ریخته و با هم توسط عمل هم زدن ترکیب کنید و سپس آن را به داخل لوله فاضلاب بریزید. اجازه دهید مدت زمانی اندک سپری شود سپس شیر آب سرد را باز کنید و اجازه دهید تا مقدار کمی آب به داخل چاه جریان یابد. این مراحل را می توانید به مدت چند دفعه تکرار کنید.

راه حل دیگر فراهم سازی محلول نمک و جوش شیرین و ریختن آن ها داخل یک کاسه آب جوش است. بعد از هم خوردن، این محلول را داخل چاه بریزید. یکی از بهترین ترکیبات برای رفع بوی بد فاضلاب همین ترکیب می باشد و در همین حین برای انسان نیز بوی خوشایندی دارد.

راه پایانی ریختن ترکیب سرکه و جوش شیرین به داخل فاضلاب برای رفع بوی بد آن است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *