لوله بازکنی ظرفشویی

رفع گرفتگی چاه دستشویی و ظرفشویی و لوله بازکنی

دستشویی یا ظرفشویی محل هایی هستند که در یک خانه بیشتر ممکن است دچار گرفتگی شوند که علت آن این است که چربی ها در آب سرد، اطراف لوله ها و متعلقات آن ها نشست کرده و البته می توان با باز کردن آب جوش و به دنبال آن پمپ زدن مکرر، گرفتگی را بر طرف کرد.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا لوله بازکنی حرفه ای را به شما آموزش دهیم.

لوله بازکنی ظرفشویی

لوله بازکنی ظرفشویی

در طی انجام این کار حواستان به چند نکته باشد:

نکته ۱: چون پمپ زدن باید با فشار انجام شود، دستشویی باید زیرسازی و کلاف با دوام و مقاومی داشته باشد تا بر اثر عمل پمپ زدن تکان نخورد. برای همین منظور اگر لازم باشد، می شود از یک شمع چوبی و یا هر وسیله دیگری استفاده کرد تا جلوی حرکت دستشویی و یا ظرفشویی گرفته شود و سپس عمل پمپ زدن را انجام داد.

نکته ۲: گاهی اوقات استفاده از روش بالا جواب نمیدهد و اگر به دنبال انجام آن بازشدگی لوله صورت نگرفت، می توان برای رفع گرفتگی از اسید بسیار رقیق استفاده کرد، به دنبال استفاده از اسید های رقیق چربی ها از اطراف لوله دور می شوند و در پایان می توانید با انجام تست سرعت کشش آب رفع گرفتگی را بررسی کنید.

نکته ۳: اگر انجام روش های قبل موفقیت آمیز نبود و گرفتگی بر طرف نشود، می توانید از مواد شیمیایی یا محلول های دیگری استفاده کنید که این محلول ها در پشت شتر گلوی لوله ریخته می شوند و سپس با هدایت کردن آب جوش انسداد و گرفتگی لوله باز می شود. پس از آنکه کشش آب را مورد بررسی قرار دهید شتر گلو و متعلقات آن را می بندیم.

====

لوله بازکنی

لوله بازکنی

راه های رفع گرفتگی راه آب ظرفشویی و لوله بازکنی ظرفشویی

در هر خانواده ای امکان این وجود دارد که خانم خانه با گرفتگی ظرفشویی یا سینک آن روبرو شود. این امر که خیلی این روزها به روندی طبیعی تبدیل شده است معمولا به سادگی تمام قابل رفع است. چربی ظرف هایی که شسته می شوند، خرده ریزه های نان، کثیفی ها و خاشاک میوه ها و گلی که معمولا به سبزیجات چسبیده است همگی جزو عواملی هستند که در پایان باعث گرفتگی سینک ظرفشویی می شوند و مشکل به وجود می آورند. در این جور مواقع و به دنبال گرفتگی سینک ظرفشویی چه اقدامی انجام می دهیم و برای باز کردن چاهک آن از چه روش هایی استفاده می کنید تا با سرعت و سهولت بیشتری به نتیجه برسید؟

ابتدا موقعی که نشانه های گرفتگی چاهک سینک ظرفشویی را مشاهده کردید قبل از اینکه مشکل به امری حاد تبدیل شود از مقداری آب جوش برای ریختن در محل چاهک استفاده کنید. استفاده از آب جوش باعث می شود که ساختار چربی ها و ذرات فرو رفته به آن محل شکسته و ضعیف شوند و از مسیر لوله فاضلاب با آب خارج شوند.

برای اینکه همیشه بتوانید به خوبی از گرفتگی چاهک ظرفشویی دوری کنید یا آن را به تعویق بیاندازید بهترین توصیه این است که مانع ورود ذرات باقی مانده غذا و چربی ها به داخل چاهک شوید. برای رسیدن به این هدف بهتر است از یک چاه بند و یک صافی برای فیلتر کردن ذرات غذا استفاده کنید. همچنین هیچوقت روغنی که به کار برده اید را درون چاهک سینک نریزید. اگر می خواهید ظرفی که حاوی روغن بوده است را بشویید، ابتدا روغن آن را با یک پارچه کاملا پاک کرده و سپس آن را بشویید. انجام این کارها این اطمینان خاطر را در شما به وجود می آورد که لوله های ظرفشویی شما خیلی دیرتر از حد ممکن دچار گرفتگی می شوند و در نتیجه دیرتر به مشکل بر می خورید.

گاهی اوقات از لوله بازکن های شیمیایی برای این منظور استفاده می شود که اگر قصد به کارگیری یکی از آن ها را ندارید می توانید از لوله بازکن های دستی استفاده کنید که اکثر اوقات حتی عملکرد بهتری دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *